sobota, 7 maja 2016

Opuszczony szpital psychiatryczny

Cześć kochani,
Dzisiaj przychodzę do Was ze zdjęciami, które zostały zrobione już dość dawno, ale tym razem to ja znalazłam się przed obiektywem. Zostały one zrobione w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w Otwocku. "Zofiówkę" wybudowano w 1907r. Nazwa ta pochodzi od imienia fundatorki -  Zofii Endelmanowej, która podarowała biżuterię dzięki której został zakupiony teren. Trafiali tutaj niezamożni w większości Żydzi, których leczono bezpłatnie. W czasie likwidacji getta "Kuracyjnego" w Otwocku od 19 sierpnia 1942 roku w szpitalu zamordowano około 110-140 osób. Jako ciekawostkę mogę jeszcze powiedzieć, że do Zofiówki po próbie samobójczej trafiła matka Juliana Tuwima - Adela Tuwim. Została zabita podczas likwidacji szpitala.Wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez Janka Korczaka

Jak Wam się podobają zdjęcia? Piszcie w komentarzach ;)

13 komentarzy:

 1. Ojacie! Jaki fajny klimat! Chętnie bym tam sama się wybrała, ciekawe miejsce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa historia tego miejsca :) Trochę przerażająca :D Świetny klimat zdjęć, taki tajemniczy. Genialny post *0* A tak ogólnie to masz cudowną sukienkę :3 Pozdrawiamy :) Poklikasz u nas ? To dla nas bardzo ważne, ponieważ to nasza pierwsza współpraca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Klimatyczna sesja, podoba mi się. A tak poza tym, to śliczna z Ciebie dziewczyna :)
  Pozdrawiam serdecznie- strefawyobrazni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo piekna,mroczna sesja i kawałek historii.
  Świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeraziła mnie ta historia... A zdjęcia są boskie! :o Aż nie mogę się napatrzeć :) Zwłaszcza na pierwsze i piąte zdjęcie. Dobra robota! :)
  Zapraszam!
  http://moniicza-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcia - magiczne! :) Bardzo ładne i piękny uśmiech na ostatnim zdjęciu! Musisz się więcej uśmiechać. Miejsce przerażające, mające swoją historię i klimat:)

  http://aleksandramakota.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne zdjęcia *.* Zostałam nimi zaczarowana :) Zdjęcia są lekko przerażające, ale przykuwają uwagę i na pewno są godne zapamiętania :)
  Gattta

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne miejsce do zdjeć i super zdjecia:D

  OdpowiedzUsuń
 9. Genialne ujęcia! Takie opuszczone budynki mają swój niepowtarzalny klimat. Chętnie zwiedziłabym takie miejsce :)
  Zapraszam do siebie: klik! :)

  OdpowiedzUsuń

1 komentarz = 1 uśmiech na mojej twarzy